بیانیه انجمن ورزشی نویسان ایران درباره حکم محکومیت احسان پیربرناش خبرنگار ورزشی عضو انجمن

بیانیه انجمن ورزشی نویسان ایران درباره حکم محکومیت احسان پیربرناش خبرنگار ورزشی عضو انجمن
 
به نام  خدا
 
 
انتشار حکم محکومیت «احسان پیربرناش» سردبیر «بانک ورزش» و طنز نویس ورزشی به ۱۰ سال حبس، از سوی دادگاه انقلاب ساری، خبری تلخ و تأسف آور برای خبرنگاران ورزشی ایران است. 

 

انجمن نویسندگان، خبرنگاران و عکاسان ورزشی ایران، به عنوان یک تشکل رسمی روزنامه نگاری ورزشی، در جهت انجام وظیفه صنفی و حرفه ای خود، از همان روزهای نخست بازداشت همکاران ورزشی نویس، تمامی مساعی و تلاش خود را برای اطلاع از وضعیت و دلایل دستگیری آنان از سوی مراجع ذیربط به کار  گرفت و از طریق گفتگو و مکاتبه و مراجعه به مسئولین نهادهای ذیربط قضایی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، پیگیری های لازم را برای آزادی این همکاران انجام داد که متاسفانه، هیچ پاسخ روشن و نتیجه مثبتی به همراه نداشت و تاکنون نیز دلایل آن برای انجمن، که بارها  از سوی اعضای خود و خانواده بازداشت شدگان و انجمن جهانی ورزشی نویسان ، مورد سؤال قرار گرفته مشخص نشده است.

 

اینک پس از گذشت قریب به سه ماه از بازداشت ها، اعلام محکومیت احسان پیر برناش، به زندان طولانی مدت در دادگاه بدوی، بسیار دور از انتظار بود تا شرایط را برای این همکارمان و همسرشان خانم بهناز میرمطهریان، که ایشان نیز از همکاران ورزشی نویس عضو انجمن می باشند و فرزند خردسالشان، بسیار سخت و ناگوارتر کند. 

 

انجمن ورزشی نویسان ایران انتظار دارد مراجع قضایی ذیربط نسبت به اعلام وضعیت و دلایل محکومیت احسان پیربرناش، و سایر خبرنگاران ورزشی بازداشتی اقدام کرده و ضمن تجدید نظر در احکام و آراء صادره زمینه آزادی این همکاران را فراهم نمایند.
۲۴ دی ۱۴۰۱
نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

عکس بالای فوتر

انجمن‌ نویسندگان‌، خبرنگاران‌ و عکاسان‌ ورزشی ـ ایران

انجمن‌ نویسندگان‌، خبرنگاران‌ و عکاسان‌ ورزشی ـ ایران‌ (که‌ در این‌ اساسنامه‌ به‌ اختصار “انجمن‌” نامیده‌ می‌شود) تشکیلاتی است‌ فرهنگی‌، علمی‌، تخصصی‌، غیرسیاسی‌، غیرانتفاعی‌، که‌ با هماهنگی کمیته‌ ملی المپیک‌ جمهوری اسلامی ایران‌ تأسیس‌ شده‌ است‌.

تماس با ما

  • تلفن :۰۲۱ ۲۶۲۱۶۳۶۷
  • آدرس ایمیل انجمن : Isjaahmadi@gmail.com
  • آدرس ایمیل انجمن :تهران- بزرگراه نیایش- مجموعه فرهنگی ورزشی انقلاب- کوچه هفتم- سالن شماره 9 (کمیته تدارکاتی بازی های آسیایی)- طبقه همکف- انجمن نویسندگان، خبرنگاران و عکاسان ورزشی
نقشه

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید