دیدار رئیس و اعضای انجمن ورزشی نویسان استان فارس با مدیرکل صداوسیمای استان

دیدار رئیس و اعضای انجمن ورزشی نویسان استان فارس با مدیرکل صداوسیمای استان
 به گزارش ایسجا و به نقل از روابط عمومی صدا و سیمای فارس؛ مدیرکل صداوسیمای فارس در جلسه با اعضای انجمن نویسندگان، خبرنگاران و عکاسان ورزشی استان گفت: در ورزش دو نگاه وجود دارد، یکی، ورزش را بخشی از از زندگی روزمره انسان امروزی می داند که این رویکرد جامع نیست و در نگاه دوم ، ورزش یک نهاد اجتماعی در کنار سایر نهادهای اجتماعیست .
 
 دکتر احمد پهلوانیان افزود: ورزش نهادی اجتماعی مانند نهادهای حاکمیت، سیاست و صنعت است و این نهاد ورزش زمانی می تواند شکل منسجمی داشته باشد که در ارتباط با دو نهاد دیگر یعنی صنعت و رسانه باشد.
 
وی با بیان اینکه اگر این ارتباط شکل بگیرد جامعه را به حرکت وا میدارد و شاهد بالندگی، پیشرفت و پویایی ورزش همگانی، حرفه ای و قهرمانی خواهیم بود، افزود: همنشینی و تعامل ورزش، صنعت و رسانه موجب پیشرفت می شود و نشاط، طراوت، سرزندگی، انگیزه و زندگی آرام و بدون فشارهای روانی را به ارمغان می آورد که متاسفانه در کشور ما تا کنون این سه راس به صورت فراگیر، نهادینه و منسجم در کنار هم قرار نگرفته است.
 
مدیرکل صداوسیمای فارس افزود: حوزه صنعت و معدن باید به مسئولیت اجتماعی خود عمل کند و اگر صنعتی حمایتی از ورزش می کند این لطف نیست بلکه وظیفه است و کمترین بخش مسئولیت اجتماعی است .  
 
دکتر پهلوانیان افزود: اگر طبق گفته فعالان رسانه ای ورزش استان فارس در بخش هایی نیاز به احیا و جان دوباره دارد و اگر رسانه استان فارس نیاز به تحرک و پویایی بیشتری دارد صنایع باید به مسئولیت های اجتماعی خود عمل کنند و باید از مسئولان صنایع استان فارس برای حمایت از ورزش مطالبه گری کرد.
 
وی ادامه داد: این همنشینی صنعت، رسانه و ورزش باید هدف جدی برای پیگیری رسانه ای همه رسانه های استان باشد و باید از مسئولان و مدیران استان خواست پای کار بیایند و مشکلات ورزش استان را برطرف کنند.
 
مدیرکل صداوسیمای فارس افزود: خیران ورزش علاوه بر سرمایه گذاری در سخت افزار ورزش باید به نرم افزار ورزش که رسانه و فرهنگ است نیز توجه داشته باشند.
دکتر پهلوانیان اضافه کرد: ورزش به عنوان یک نهاد اجتماعی دارای پایگاه اجتماعی است و در جامعه جایگاه و منزلت دارد و پرداختن به ورزش باعث آورده برای همه بخش های جامعه می شود.
 
مدیرکل صداوسیمای فارس به تحول در تولیدات ورزشی استان از ابتدای تابستان اشاره کرد و گفت: تولیدات برنامه های ورزشی در رادیو فارس افزایش خواهد یافت و در بخش های خبری سیمای فارس نیز با پرداخت مناسب و مستقل، رویدادهای ورزشی استان بهتر و بیشتر منعکس خواهد شد.
 
دکتر پهلوانیان بر توجه جدی تر به ورزش بانوان در استان تاکید کرد و گفت: در بخش های مختلف برنامه سازی صداوسیما برای معرفی و انعکاس افتخارآفرینی های بانوان ورزشکار طراحی و تولید مناسبی در حال انجام است .
۶ تیر ۱۴۰۲
نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

عکس بالای فوتر

انجمن‌ نویسندگان‌، خبرنگاران‌ و عکاسان‌ ورزشی ـ ایران

انجمن‌ نویسندگان‌، خبرنگاران‌ و عکاسان‌ ورزشی ـ ایران‌ (که‌ در این‌ اساسنامه‌ به‌ اختصار “انجمن‌” نامیده‌ می‌شود) تشکیلاتی است‌ فرهنگی‌، علمی‌، تخصصی‌، غیرسیاسی‌، غیرانتفاعی‌، که‌ با هماهنگی کمیته‌ ملی المپیک‌ جمهوری اسلامی ایران‌ تأسیس‌ شده‌ است‌.

تماس با ما

  • تلفن :۰۲۱ ۲۶۲۱۶۳۶۷
  • آدرس ایمیل انجمن : Isjaahmadi@gmail.com
  • آدرس ایمیل انجمن :تهران- بزرگراه نیایش- مجموعه فرهنگی ورزشی انقلاب- کوچه هفتم- سالن شماره 9 (کمیته تدارکاتی بازی های آسیایی)- طبقه همکف- انجمن نویسندگان، خبرنگاران و عکاسان ورزشی
نقشه

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید