نشست صمیمی ورزشی نویسان فارس با سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان

نشست صمیمی ورزشی نویسان فارس با سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان
حضور دکتر عبدالرحیم خداجو در راس هرم مدیریتی ورزش استان فارس و سید کمال پاکفطرت در اداره ورزش شیراز، در نگاه ورزشی‌نویسان و فعالان رسانه‌ای این حوزه، یک ترکیب امیدوار کننده محسوب می‌شود.
 
به گزارش ایسجا؛ بعدازظهر چهارشنبه، هشتمین روز از اولین ماه فصل زمستان؛ در دفتر انجمن نویسندگان، خبرنگاران و عکاسان ورزشی فارس، اعضای این انجمن دیداری صمیمانه با سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان و سرپرست  اداره ورزش و جوانان شیراز داشتند؛ جلسه‌ای که بخش اعظم آن به طرح دیدگاه‌ها، توصیه‌ها و بیان نقدهای اهالی ورزشی رسانه‌های مکتوب و برخط گذشت و در بخش کوتاهی نیز، مدیران حاضر به طرح مباحث مد نظر خود پرداختند.
 
این گردهمایی که با قدردانی از منصور سپهری، پیش کسوت ورزشی‌نویس و البته ورزشکار و معلم ورزش فارس و همینطور اهدای کتاب ورزش فارس نوشته منصور سپهری به اعضا انجمن همراه بود؛ اعضای تنها تشکل غیردولتی حوزه ورزش در این استان، از سکانداران ورزش و جوانان درخواست کردند که در موضوعات مختلف مرتبط، نظر مشورتی این انجمن را جویا شوند.
یکی از مباحث مطرح شده در این جلسه، توجه ویژه به ورزش بانوان و البته بانوان ورزشکار در رشته‌ها و سطوح مختلف و از دیگر موضوعات مطرح، اهمیت توجه به برگزاری مجامع انتخاباتی هیئت‌های ورزشی فاقد متولی بود.
موضوعاتی نظیر تقویت روابط عمومی و ایجاد یک شبکه روابط عمومی قوی و کارآمد در حوزه‌های ورزش، جوانان و البته هر یک از هیئت‌های ورزشی، برگزاری جلسات مداوم و مستمر هم اندیشی با گروه‌ها و افراد صاحبنظر، یافتن راهکارهای اجرایی مناسب برای تقویت اقتصاد ورزش و ایجاد انگیزه در صاحبان صنایع و افراد حقیقی و حقوقی دارای توان مالی، برای ادای مسئولیت اجتماعی در حوزه‌های ورزش و جوانان و تلاش برای تسهیل بازگشت فارس به جایگاه واقعی این استان؛ تسریع در تکمیل و تعیین تکلیف ۲ پروژه کلان زیرساختی ورزش در شیراز؛ کم شدن هزینه فعالیت‌های ورزشی، جداکردن نگاه‌های سیاسی به ورزش و فعالیت‌های ورزشی، کم کردن حواشی و خط قرمزهای این بخش و .... نیز در این جلسه مطرح شد.
سید کمال پاکفطرت، سرپرست  اداره ورزش و جوانان شیراز در بخش پایانی جلسه با اعضای انجمن نویسندگان، خبرنگاران و عکاسان ورزشی، با این تاکید که خود را یکی از اعضای این انجمن می‌داند، لزوم مطالبه‌گری از سوی فعالان رسانه را یادآور شد.
پاکفطرت با بیان اینکه، قلم نویسنده و خبرنگار ورزشی، اثرگذارترین ابزار و سلاح محسوب می‌شود، گفت: با استفاده از فضای مناسبی که اکنون وجود دارد؛ می‌توان به طرح دیدگاه‌های سازنده پرداخت و نقدها و نظرات خود را مطرح کرد.
رئیس اداره ورزش و جوانان شیراز خاطرنشان کرد که اثرگذاری رسانه‌ها و اهالی رسانه، در تقویت حوزه ورزش، امری اثبات شده است لذا اعضای انجمن نویسندگان، خبرنگاران و عکاسان ورزشی باید در این عرصه، بیش از هر زمانی همراه شوند.
سرپرست اداره کل ورزش و جوانان فارس نیز در سخنانی ضمن تاکید بر لزوم تغییر مدل گفتمانی در حوزه مدیریتی ورزش، خاطرنشان کرد که فارس دارای ظرفیت‌های بالفعل و بالقوه فراوانی در رشته‌های مختلف ورزشی اعم از حوزه‌های بانوان و آقایان هستیم.
عبدالرحیم خداجو، یکی از مشکلات حال حاضر را گران شدن ورزش دانست و تاکید کرد که هزینه استفاده از اماکن ورزشی به واسطه افزایش قابل توجه اجاره بهای این اماکن، بسیار افزایش یافته و این بیم را ایجاد کرده است که در آینده‌ای نه چندان دور، ورزش به یک کالای لوکس تبدیل شود؛ حال آنکه همواره ورزشکاران قهرمان و موفق اکثرا از اقشار متوسط به پائین جامعه به لحاظ اقتصادی بوده‌اند.
خداجو، تغییر در روش واگذاری اماکن ورزشی و نگاه تک بعدی به عنوان یک مسیر کسب درآمد به آن را یک الزام برای فراگیر کردن فعالیت‌های ورزشی در سطوح مختلف جامعه دانست.
او یکی از مهمترین مسائل را لزوم تقویت و توسعه ورزش تربیتی ذکر و خاطرنشان کرد که توجه به اخلاق مداری، تسری منش پهلوانی و ... نیز جامعه ورزشی اعم از مدیر، مسئول، مربی، ورزشکار، سرمایه‌گذار و اهالی رسانه، اهمیت ویژه دارد؛ اگر اخلاقیات را ملاک قرار دهیم، بسیاری از معضلات بروز نخواهد کرد.
خداجو خاطرنشان کرد که شیراز را به عنوان ویترین ورزش فارس می‌داند و در این راستا برای رفع مشکلات ورزش و جوانان در این کلانشهر، به ویژه به نتیجه رسیدن پروژه‌های کلان در آن تلاش خواهد کرد.
مدیرکل ورزش و جوانان فارس، همچنین یکی از راهکارهای اثرگذار را به کارگرفتن ظرفیت دیگر سازمان‌ها و نهادها برای تقویت زیرساخت‌ها و اثرگذاری اقدامات شایسته در عرصه ورزش و جوانان برشمرد.
خداجو در بخشی از سخنان خود وعده داد که نشست‌های منظمی را به شکل ماهیانه با اهالی ورزشی رسانه‌ها برگزار کرده و از ظرفیت موجود، در مسیر رشد ورزش و دستیابی به اهداف متعالی این حوزه، بهره مطلوبی ببرد.
۱۱ آذر ۱۴۰۲
وحید
۱۴۰۲/۰۹/۱۱
0
0
0

بسیار عالی


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

عکس بالای فوتر

انجمن‌ نویسندگان‌، خبرنگاران‌ و عکاسان‌ ورزشی ـ ایران

انجمن‌ نویسندگان‌، خبرنگاران‌ و عکاسان‌ ورزشی ـ ایران‌ (که‌ در این‌ اساسنامه‌ به‌ اختصار “انجمن‌” نامیده‌ می‌شود) تشکیلاتی است‌ فرهنگی‌، علمی‌، تخصصی‌، غیرسیاسی‌، غیرانتفاعی‌، که‌ با هماهنگی کمیته‌ ملی المپیک‌ جمهوری اسلامی ایران‌ تأسیس‌ شده‌ است‌.

تماس با ما

  • تلفن :۰۲۱ ۲۶۲۱۶۳۶۷
  • آدرس ایمیل انجمن : Isjaahmadi@gmail.com
  • آدرس ایمیل انجمن :تهران- بزرگراه نیایش- مجموعه فرهنگی ورزشی انقلاب- کوچه هفتم- سالن شماره 9 (کمیته تدارکاتی بازی های آسیایی)- طبقه همکف- انجمن نویسندگان، خبرنگاران و عکاسان ورزشی
نقشه

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید