جشنواره ایپس در قاره ها دنبال می شود
٩ اثر ایرانی در بین بهترین های آسیا و اقیانوسیه

جشنواره ایپس در قاره ها دنبال می شود <br> ٩ اثر ایرانی در بین بهترین های آسیا و اقیانوسیه
کیفیت بالای آثار ارائه شده به جشنواره ایپس، اعضای هیأت رییسه ورزشی نویسان جهان را بر آن داشت تا آثار را به تفکیک"قاره ای" نیز مورد بررسی قرار دهند که در همین راستا، ١٠ اثر برتر هر بخش در آسیا- اقیانوسیه معرفی شدند.
نکته جالب توجه تعداد بالای آثار ایرانی بین ١٠ اثر برتر است بطوریکهدر همه بخش ها، جز "صدا"آثار ایرانی دیده می شود.
 به گزارش ایسجا؛ آثار که در قالب ویدیو به جشنواره ایپس ارسال شده‌اند، در همان دو بخش مستند و شخص محور، مورد بررسی قرار گرفتند، البته با توجه به کیفیت آثار، در بخشی که شخص محور است و بیشتر زندگی چهره‌های خاص ورزش را می بینیم،  اثر " از پا نیفتاده" از شکوفه موسوی به جمع برترین‌ها راه یافته است. در قمست مستند همان 10 اثر معرفی شده‌اند که یکی از آنها به عادل فردوسی پور و مستند هوادار نابینای فوتبال اختصاص یافته است. 
در بخش عکس ایرانی‌ها فعال هستند به طوریکه در قسمت گزارش تصویری، سه اثر از ایران در جمع 10 اثر برتر قرار گرفته است. امین محمد جمالی با اثر " ورزش و رقابت با عشق، اعتماد و ایمان" ، مریم مجد با اثری درباره خواهران منصوریان و نعیم احمدی با گزارشی که محورش ورزش زنان است، توانسته‌اند سه جایگاه از 10 رده در بخش گزارش تصویری را به خود اختصاص دهند. 
در بخش مطالب مکتوب، دو اثر در جمع 10 نوشته برتر قرار گرفته‌اند که البته یکی در قسمت گزارش و دیگری در قسمت " ستون برتر" شرکت داده شده است. آزاده پیراکوه با گزارش " تب فوتبال در کوره‌های آجرپزی" به همراه بهناز میرمطهریان با گزارش " زنان در آزادی" در جمع 10 نفر برتر قرار دارند. 
در قسمت سایت نیز عین الله لطفعلی زاده با اثری درباره خشونت در لیگ برتر به همراه حمید رضا زیرک دیدار با گزارشی درباره ورزشگاه سردار جنگل، در جمع هشت اثر برتر قرار گرفته‌اند. در این بخش هشت اثر معرفی شده است. 
در بخش صدا، ایران نماینده‌ای ندارد و فقط 4 اثر از استرالیا، فلسطین ( 2 اثر) و لبنان انتخاب شده‌اند. 
تفاوت تعداد آثار برتر در هر بخش به تعداد شرکت‌کننده و البته کیفیت آثار مربوط می‌شود که برای اطلاع از آثار آسیایی شرکت داده شده در جشنواره  ایپس می‌توان به این آدرس " https://aipsawards.com/single-news?id=62" مراجعه کرد. 
در مجموع 1273 اثر در هشت بخش به جشنواره ایپس ارائه شد که سه نفر برتر هر بخش در بخش جهانی معرفی شده‌اند و قرار است روز 21 ژانویه در سوییس از آنها تقدیر شود. در ادامه این جشنواره و بعد از معرفی سه اثر برتر هر بخش طی چند روز گذشته، آثار برتر قاره‌ای معرفی شده‌اند که ایرانی‌ها هم در بخش جهانی تا مراحل خوبی پیش رفتند و هم در بخش آسیا – اقیانوسیه، شرایط خوبی رقم زده‌اند.  341 اثر از 24 کشور آسیا و اقیانوسیه، در جشنواره ایپس شرکت کردند که حالا برترین‌ها انتخاب شده‌اند. بیشتر آثار در بخش عکس و مطالب مکتوب ارسال شده است.
۲۴ دی ۱۳۹۷
عین اله لطفعلی زاده
۱۳۹۷/۱۰/۲۷
0
0
2

سلام دربخش وبلاگ نام عین اله لطفعلی زاده صحیح می باشد

عین اله لطفعلی زاده
۱۳۹۷/۱۰/۲۷
0
0
2

سلام دربخش وبلاگ نام عین اله لطفعلی زاده صحیح می باشد

عین اله لطفعلی زاده
۱۳۹۷/۱۰/۲۸
0
0
3

https://aipsawards.com/single-news?id=62 سایت مرجعنام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

عکس بالای فوتر

انجمن‌ نویسندگان‌، خبرنگاران‌ و عکاسان‌ ورزشی ـ ایران

انجمن‌ نویسندگان‌، خبرنگاران‌ و عکاسان‌ ورزشی ـ ایران‌ (که‌ در این‌ اساسنامه‌ به‌ اختصار “انجمن‌” نامیده‌ می‌شود) تشکیلاتی است‌ فرهنگی‌، علمی‌، تخصصی‌، غیرسیاسی‌، غیرانتفاعی‌، که‌ با هماهنگی کمیته‌ ملی المپیک‌ جمهوری اسلامی ایران‌ تأسیس‌ شده‌ است‌.

تماس با ما

  • تلفن :۰۲۱ ۲۶۲۱۶۳۶۷
  • آدرس ایمیل انجمن : Isjaahmadi@gmail.com
  • آدرس ایمیل انجمن :تهران- بزرگراه نیایش- مجموعه فرهنگی ورزشی انقلاب- کوچه هفتم- سالن شماره 9 (کمیته تدارکاتی بازی های آسیایی)- طبقه همکف- انجمن نویسندگان، خبرنگاران و عکاسان ورزشی
نقشه

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید