مقدمه

مقدمه

در عصر و دوران طلایی پیشرفت های شگرف علمی، با کمال تعجب باید باور داشت که مقوله ورزش برای خود جایگاهی رفیع ساخته و بی توجه به آنچه در دیگر ابعاد روی می دهد، با قدرتی خیره کننده گاه قادر است جامعه ای را تغییر مسیر دهد و گاه باعث اتحاد بخشی از جهان شود. ضمن اینکه همین مقوله ورزش و تربیت بدنی، محمل با ارزشی برای ایجاد دوستی، صلح و تبادل فرهنگ بین الملل است. بدین روی، گردانندگان و دوستداران ورزش جهان با این باور که ورزش و تربیت بدنی می تواند به عنوان مقوله و ابزار آموزشی نیز نقش ساز باشد و از طریق ورزش می­تواند از رشد و تقویت نیروهای جسمانی و روانی به تندرستی و فراهم آوردن نشاط و تبادل دانش، برگزاری همایش و سمینارهای علمی و ورزشی نقش عمده در این تبادل علم و اطلاعات در جوامع ورزشی داشته اند.

با این شناخت، انجمن ورزشی نویسان ایران برای سومین سمینار با توجه ویژه به زنان که نیمی از پیکره جامعه ما هستند و با در نظر گرفتن اینکه ورزش زنان به شدت موجب درخواست جامعه داخلی و سازمان های جهانی ورزشی است، نسبت به برگزاری چنین همایشی اقدام کرده است.

در این همایش، توجه به ورزش زنان که در سازمان های جهانی ورزشی به عنوان یک دستور کار و سیاست مورد توجه است و رسانه که در این میان نقش مهمی را ایفا می کند، به عنوان دو رکن مهم دیده شده اند.

اهداف برگزاری همایش

·         ارتباط با نهادهای علمی و همتراز جهت مبادله دانش و فن آوری نوین در حوزه ورزش، زنان و رسانه

·         ارتقا دانش علمی و عملی دست اندرکاران، مدیریت ورزش زنان، پژوهشگران، نویسندگان و عکاسان ورزشی کشور برای دست یابی به دستاوردهای علمی نوین در ورزش زنان

·         دست یابی به راههای کارآمد کشف و باروری استعدادهای بالقوه در سطوح مختلف ورزش زنان

·         شناسائی، ارتقا و تثبیت جایگاه ورزش زنان در رسانه های ورزشی

      موضوعات همایش

       ​رسانه و ورزش بانوان

       مدیریت بانوان در ورزش

      جایگاه بانوان در نهادهای بین المللی ورزشی

      اخلاق حرفه ای و حقوق ورزشی زنان


l     محل برگزاری

مجموعه ورزشی آزادی، هتل المپیک

      زمان برگزاری

15 . 16 آذر ماه 1393

      

lpb 

عکس بالای فوتر

انجمن‌ نویسندگان‌، خبرنگاران‌ و عکاسان‌ ورزشی ـ ایران

انجمن‌ نویسندگان‌، خبرنگاران‌ و عکاسان‌ ورزشی ـ ایران‌ (که‌ در این‌ اساسنامه‌ به‌ اختصار “انجمن‌” نامیده‌ می‌شود) تشکیلاتی است‌ فرهنگی‌، علمی‌، تخصصی‌، غیرسیاسی‌، غیرانتفاعی‌، که‌ با هماهنگی کمیته‌ ملی المپیک‌ جمهوری اسلامی ایران‌ تأسیس‌ شده‌ است‌.

تماس با ما

  • تلفن :۰۲۱ ۲۶۲۱۶۳۶۷
  • آدرس ایمیل انجمن : Isjaahmadi@gmail.com
  • آدرس ایمیل انجمن :تهران- بزرگراه نیایش- مجموعه فرهنگی ورزشی انقلاب- کوچه هفتم- سالن شماره 9 (کمیته تدارکاتی بازی های آسیایی)- طبقه همکف- انجمن نویسندگان، خبرنگاران و عکاسان ورزشی
نقشه

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید