درخواست ایران برای انتشار بیانیه ایپس آسیا در محکومیت شرایط غیرانسانی در اراضی اشغالی و غزه و جزییاتی از توافق با ۳ دانشگاه برتر

درخواست ایران برای انتشار بیانیه ایپس آسیا در محکومیت شرایط غیرانسانی در اراضی اشغالی و غزه و جزییاتی از توافق با ۳ دانشگاه برتر
نشست اتحادیه ورزشی نویسان آسیا، در سومین روز هشتادو ششمین کنگره ورزشی نویسان جهان- ایپس در سانتاسوسانا اسپانیا برگزار شد.
 
 
به گزارش ایسجا در این نشست که به ریاست هی-دون، رییس اتحادیه ورزشی نویسان آسیا برگزار شد، نمایندگان ۲۴ کشور آسیایی جدیدترین برنامه های ارایه شده را مورد بررسی قرار داده و گزارش های رسمی رییس، دبیرکل و خزانه دار را تصویب کردند.

 

بر این اساس، برگزاری کنگره سال ۲۰۲۴ اتحادیه ورزشی نویسان آسیا در کاتماندو نپال و همچنین کنگره سال ۲۰۲۵ در هنگ کنگ مورد تصویب اعضا قرار گرفت. همکاری بین ایپس آسیا و فدراسیون جدید التاسیس ورزش های محلی قطر و توافق همکاری ایپس آسیا و آژانس بین المللی عکس ATP نیز از دیگر توافقات صورت گرفته در این نشست بود. 

 

در جریان این نشست، میثم زمان آبادی نایب رییس اتحادیه ورزشی نویسان آسیا و رییس ایرانی کمیته آموزش با تشریح جزییات نشست های آنلاین برگزار شده بین اعضای کمیته آموزش، از ارسال دعوتنامه رسمی خطاب به انجمن های ملی برای معرفی کاندیداهای دارای صلاحیت برای ورود به فرآیند رقابت جهت دریافت بورسیه تحصیلی خبر داد و ضمن تشریح ماموریت های کمیته آموزش جهت فراهم آوردن فرصت های تحصیلی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا، جزییاتی از مذاکرات صورت گرفته با ۳ دانشگاه برتر جهت تخصیص بورسیه های مدنظر را ارایه کرد. 
 
در جریان این نشست همچنین، دکترعبدالحمید احمدی، رییس انجمن نویسندگان، خبرنگاران و عکاسان ورزشی ایران و عضو هیات رییسه ایپس طی سخنانی، خواهان واکنش ایپس آسیا نسبت به شرایط غیرانسانی حاکم در اراضی اشغالی و غزه شد و جنایات فاجعه آمیز ماههای اخیر را که منجر به هزاران کشته و مصدوم و ویرانی اماکن و توقف جریان ورزش همگانی و قهرمانی و به تبع آن روزنامه نگاری ورزشی در فلسطین شده را محکوم کرد. وی همچنین خواستار حمایت و مساعدت جدی هیات رئیسه ایپس آسیا از حضور همکاران فلسطینی در برنامه های آینده ایپس آسیا شد.
 
در ادامه روسای انجمن ورزشی نویسان عمان، عربستان سعودی و قطر نیز طی سخنانی، انتشار بیانیه اتحادیه ورزشی نویسان آسیا در محکومیت جنایات اخیر اسراییل که علاوه بر کشته شدن بیش از ۳۴هزار شهروند بیگناه فلسطینی، منجر به کشته شدن بیش از یکصد روزنامه نگار و همچنین ۳ روزنامه نگار ورزشی عضو ایپس نیز شده را خواستار شدند. 
در این نشست پیام رییس انجمن ورزشی نویسان فلسطین، از محل اقامت وی و خانواده اش واقع در یک چادر موقت در مرز رفح قرائت شد. هی دون - رییس انجمن ورزشی نویسان آسیا و امجد مالک، دبیرکل نیز طی سخنانی ضمن ابراز همدردی با بازماندگان روزنامه نگاران فلسطینی درگذشته، بر انتشار بیانیه ایپس آسیا در محکومیت جنایات اخیر تاکید کردند.
۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۳
نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

عکس بالای فوتر

انجمن‌ نویسندگان‌، خبرنگاران‌ و عکاسان‌ ورزشی ـ ایران

انجمن‌ نویسندگان‌، خبرنگاران‌ و عکاسان‌ ورزشی ـ ایران‌ (که‌ در این‌ اساسنامه‌ به‌ اختصار “انجمن‌” نامیده‌ می‌شود) تشکیلاتی است‌ فرهنگی‌، علمی‌، تخصصی‌، غیرسیاسی‌، غیرانتفاعی‌، که‌ با هماهنگی کمیته‌ ملی المپیک‌ جمهوری اسلامی ایران‌ تأسیس‌ شده‌ است‌.

تماس با ما

  • تلفن :۰۲۱ ۲۶۲۱۶۳۶۷
  • آدرس ایمیل انجمن : Isjaahmadi@gmail.com
  • آدرس ایمیل انجمن :تهران- بزرگراه نیایش- مجموعه فرهنگی ورزشی انقلاب- کوچه هفتم- سالن شماره 9 (کمیته تدارکاتی بازی های آسیایی)- طبقه همکف- انجمن نویسندگان، خبرنگاران و عکاسان ورزشی
نقشه

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید